Чечелівський район. КЗО "НВК №102" ДМР

Організація харчування

У 2019/2020 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо) за рахунок бюджетних та батьківських коштів.

Асортимент продукції, що пропонується, включає гарячі страви та буфетну продукцію. Якість страв, їх калорійність відповідають нормам. Обов’язковим є дотримання норм перспективного та щоденного меню.

Якісній організації харчування учнів сприяють створені належним чином умови:

-       контроль постачання проточної холодної та гарячої води;

-       забезпечення відповідним обладнанням та миючими засобами;

-       кадровий склад характеризується високим рівнем професійної кваліфікації,

-       допущений до роботи медичною комісією;

-       харчування учнів організовано за графіком;

-       на належному рівні проходить чергування вчителів та учнів у їдальні;

-       щодня знімається бракераж сировини та готової продукції, що реєструється у відповідних журналах.

Щороку у вересні та січні проводяться батьківські збори в 1-4 класах початкової школи, ведеться роз’яснювальна робота серед учнів 5-11 класів та батьків щодо користі отримання гарячого харчування.

Гарячим харчуванням 89% учнів. Користуються послугами буфету 11% учнів. Безоплатним гарячим харчуванням було охоплено 215 дітей  початкової школи та пільгових категорій у шкільному відділенні, а саме:

Категорія

Кількість

Діти 1-4 класів

111

1-4 кл. Діти пільгової категорії (малозабезпечені, сироти під опікою)

3

1-4 кл. Діти пільгової категорії (з багатодітних сімей)

31

1-4 кл. Діти пільгової категорії (учні, батьки, яких є учасниками АТО)

4

1-4 кл. Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах

1

1-4 кл. Діти пільгової категорії(учні, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС)

1

5-11 кл. Діти пільгової категорії (малозабезпечені, сироти під опікою)

1

5-11кл. Діти пільгової категорії (з багатодітних сімей)

25

5-11кл. Діти пільгової категорії (інваліди)

5

5-11 кл. Діти пільгової категорії (учні, батьки, яких є учасниками АТО)

6

5-11 кл. Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах

6

5-11 кл. Діти пільгової категорії(учні, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС)

5

Діти ГПД: (100%)

Діти ГПД (50%)

9

У дошкільному відділенні гарячим харчуванням було охоплені 145 вихованців. Це складає 100%.

Із них:

-         діти, що харчуються за кошти батьків(41%)та за рахунок бюджету (59%) – 101 особа;

-         діти пільгової категорії (100%) – 32 особи;

-         діти пільгової категорії (з багатодітних сімей) – 12 осіб.

Повідомлення для батьків

Управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради у зв’язку із прийнятим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-УІІІ, який набув чинності з 01.01.2016 інформує про умови оплати у 1 кварталі 2015 року за харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та дітей дошкільних навчальних закладах.

До прийняття міською та районними у місті радами рішень про міський бюджет, бюджети районів у місті на 2016 рік залишити оплату за харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів та дітей дошкільних навчальних закладів на умовах 2015 року, а саме:

1)      у загальноосвітніх навчальних закладах:

-        одноразове харчування учнів 1-4 класів;

-        учні пільгових категорій: діти з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; вихованці груп продовженого дня (у відсотках чисельності груп за списком: 10 – у повному обсязі; 15 – на половину вартості); діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів; діти-інваліди; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; учні з багатодітних сімей; учні, яким згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; учні 5-11 класів батьки, яких є учасниками антитерористичних операцій;

2)      у дошкільних навчальних закладах:

-        пільгові умови харчування у розмірі 60% від вартості харчування в день за рахунок батьків або осіб, які їх замінюють;

-        пільгові умови харчування у розмірі 100% від вартості харчування для дітей: вихованців, батьки яких є учасниками антитерористичних операцій; діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які виховуються у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах);

-        пільгові умови харчування дітей із сімей, які мають трьох і більше дітей у розмірі 50%.

Начальник управління                                      Л.Б.Сафронова